Як підготуватись до аналізів калу?

В яку ємність збирати матеріал для аналізу?

Будь ласка, для аналізу кал збирайте у спеціально призначену для цього ємність – універсальний стерильний контейнер, кришка якого закручується щільно. У нашій клініці його можна безкоштовно отримати на рецепції або в маніпуляційному кабінеті. Також його можна купити самостійно в будь-якій аптеці.

Якщо для збору калу на аналіз ви все ж плануєте використовувати звичайний скляний посуд, попередньо двічі облийте його окропом. Якщо ж збирати біоматеріал будете у стерильний контейнер, його обливати окропом не потрібно.

Увага!

Кал із памперса лабораторному дослідженню не підлягає.

Як зібрати кал правильно?

Важливо! Збирання калу для аналізу потрібно робити лише після мимовільної дефекації. Перед цим потрібно помочитися, щоби потім у калі не було сечі та домішків виділень зі статевих органів.

Для аналізу потрібно заповнити калом контейнер на 1/3 об'єму. Збирати кал разової порції слід із кількох різних місць – приблизно по половині чайної ложки чи шпателя, що знаходиться у кришці контейнера.

Зібраний біоматеріал рекомендуємо відразу ж доставити у лабораторію – або хоча б не пізніше 40 хвилин після збирання, за умови його збереження при температурі від +2 до + 4°С. Це особливо важливо для аналізів на яйця гельмінтів та ентеробіоз.

У яких випадках аналіз проводити не варто?

  • Якщо перед аналізом зробили клізму.
  • Після застосування ректальної свічки.
  • У разі приймання касторової та вазелінового олії, танінів, вугілля.
  • Після рентгенографії органів травлення (після нього до збирання калу має пройти не менше двох діб).
  • Якщо приймаєте медикаменти, що впливають на перистальтику (наприклад, Домрид, Мотілліум, препарати беладони) та на колір калу (наприклад, Вісмут, препарати заліза). Їхнє приймання перед аналізом потрібно скасувати – не менше, ніж за 3-4 дні.
  • У пацієнтів із кровотечами внаслідок геморою, тривалих закрепів, менструації, захворювань ясен із ознаками кровоточивості.

Особливості здавання калу для різних видів аналізу

У клініці VERDE роблять кілька видів лабораторного аналізу калу. Вони необхідні як для діагностики, так і для профілактики різних захворювань.

  1. Копрограма

Для виконання копрограми необхідно принести 5-10 грамів калу, зібраного у декількох місцях виділеного екскременту.

  1. Аналіз калу на приховану кров

Для цього аналізу необхідно здати 5-10 грамів калу. Важливо! Протягом трьох днів до здавання аналізу виключіть із раціону рибні та м'ясні страви, гречку, помідори та овочі зеленого кольору, курячі яйця (якщо це весна), гранат і яблука. Також слід скасувати приймання ліків, що містять залізо, йод і бром. Інакше реакція на кров у результаті аналізу буде помилково позитивною.

  1. Аналіз калу на яйця гельмінтів (глистів)

Для дослідження на яйця гельмінтів потрібно доставити у лабораторію 30-50 грамів калу, зібраного в трьох різних місцях виділеного екскременту. В разі застосування протигельмінтних ліків на аналіз слід направити всю порцію калу.

  1. Зішкребок на ентеробіоз

Цей зішкребок завжди проводиться тільки вранці – до гігієнічних процедур (підмивання, душа) та дефекації. Для забору матеріалу вам знадобиться вушна паличка, яку потрібно вмочити у кип'ячену воду. Після цього нею потрібно зробити мазок із періанальної складки, помістити до сухого контейнеру із закритою кришкою і доставити у лабораторію.

Записатися на прийом

Записатися ще до одного спеціаліста

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Написати відгук

Вам зателефонувати?

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Викликати лікаря

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Лист директору

Ваша заявка успішно надіслана