Риноцитограма
Риноцитограмою називається лабораторний аналіз клітинного складу виділень з носової порожнини. За допомогою риноцитограми діагностують запальні захворювання слизової оболонки носа – нежить, утруднене носове дихання, а також чхання та свербіж у носі.
Записатися по телефону
+38 067 344 8999
З мобільних
Ціни
180 грн.
Послуги
Вартість
Риноцитограма
180 грн.
Наведено повний перелік послуг. Точні ціни на всi послуги запитуйте у оператора.
Читати більше

Навіщо потрібна риноцитограма?

Риноцитограму роблять, щоб уточнити причини та умови виникнення ринітів (нежитів), які є запальними захворюваннями носової порожнини.

Під час аналізу досліджується вміст мазка з носових ходів. Зокрема, визначається, чим викликане запалення – алергією, інфекціями чи якимись іншими причинами.

Як відбувається забір біоматеріалу для риноцитограми?

Забір мазка з носової порожнини дитини раннього віку обов'язково відбувається у присутності дорослого. Малюк має сидіти на руках у мами, тата чи іншого дорослого члена сім'ї. Старші діти можуть здавати аналіз у присутності батьків або без них.

У клініці VERDE працюють чуйні фахівці, які мають великий досвід проведення маніпуляцій із дітьми різного віку. Ви залишитеся задоволеними тим, як проведуть цю процедуру вашій дитині.

У нашій лабораторії можна зробити риноцитограму не лише для дітей, а й для дорослих.

Чи потрібно готуватися до риноцитограми?

Правдивість результату безпосередньо залежить від вашої підготовки до дослідження.

Як розшифрувати результати?

Розшифровувати результат риноцитограми має тільки лікар, тому що він знає клінічну картину захворювання вашого малюка і зможе правильно зіставити її з результатами лабораторного дослідження.

Однак, щоб ви мали загальне уявлення про результати риноцитограми, розповімо про основні показники цього аналізу:

  • Еозинофіли

Якщо їхня кількість сильно завищена, є ймовірність алергічного походження риніту. Але якщо відсутні інші ознаки, таке підвищення може говорити про те, що риніт має неалергічний характер. До того ж, він може супроводжуватися поліпами, а організм може не реагувати на препарати проти алергії.

  • Нейтрофіли

Підвищення їхнього рівня може сигналити про те, що риніт викликаний бактеріями або вірусами – особливо, якщо йдеться про загострення захворювання.

  • Лімфоцити

Коли їхня кількість у мазку підвищена, це може означати, що хронічне запалення слизової носа відбувається через інфекцію.

  • Еритроцити

Їхня поява часто вказує на те, що судинна стінка слизової носової порожнини стала більш проникною. Це буває, наприклад, під час ринітів при дифтерії або грипові.

Якщо ж у мазку з носової порожнини еозинофіли, нейтрофіли та інші види лейкоцитів відсутні, це може означати, що риніт у вашої дитини:

  • Не викликаний алергією чи інфекціями.
  • Викликаний зловживанням назальним спреєм, що звужує судини.
  • Викликаний якимись іншими причинами – наприклад, анатомічними порушеннями в носовій порожнині, гормональною дисфункцією тощо.

Зробивши риноцитограму й отримавши консультацію лікаря в нашій клініці, ви зможете запобігти прогресуванню захворювання у свого малюка. Це дозволить уникнути розвитку ускладнень і позитивно вплине на якість життя дитини.

Коли будуть результати?

Результати риноцитограми від лабораторії клініки VERDE ви зможете отримати вже за годину після здавання. Ви відразу ж зможете отримати консультацію нашого лікаря: він поставить точний діагноз і призначить ефективне лікування.

Здавши аналізи вдома, ви отримаєте результати наступного робочого дня.

Інші послуги

Записатися на прийом

Записатися ще до одного спеціаліста

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Написати відгук

Вам зателефонувати?

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Викликати лікаря

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Лист директору

Ваша заявка успішно надіслана