Маніпуляції отоларинголога
У Вас або вашої дитини нежить, ангіна або отит? Малюк засунув намистинку в носа? Хочете переконатися, що зі слухом новонародженого все гаразд? Ми допоможемо вирішити ці та інші лор-задачі для дорослих та дітей будь-якого віку. При цьому ви отримаєте персональний підхід, попереднє обстеження та безболісне лікування. Вам у нас сподобається!
Записатися по телефону
+38 067 344 8999
З мобільних
Ціни
вiд 150 до 4230 грн.
в залежностi вiд обраної послуги
Послуги
Вартість
Імпедансометрія (тимпанометрія та визначення акустичних рефлексів)
505 грн.
Ішемізація слизової носа
150 грн.
Блокада слизової оболонки носових раковин
420 грн.
Відео-ендоскопічне обстеження вух
350 грн.
Відео-ендоскопічне обстеження ЛОР органів
650 грн.
Відео-ендоскопічне обстеження носа и носоглотки
350 грн.
Відео-ендоскопічне обстеження ротоглотки
350 грн.
Видалення доброякісних утворень зіву та м'ягкого піднебіння
2500 грн.
Видалення завушної атероми, атероми мочки вуха
1870 грн.
Видалення сірчаного корка
500 грн.
Видалення чужорідних тіл з глотки, носу, зовнішнього слухового проходу другої категорії складності
1500 грн.
Видалення чужорідних тіл з глотки, носу, зовнішнього слухового проходу першої категорії складності
900 грн.
Місцеве медикаментозне лікування вуха
300 грн.
Парацентез барабанної перетинки (односторонній)
1530 грн.
Первинна хірургічна обробка ран вушної раковини, носу
900 грн.
Пневмомасаж барабанної перетинки (апаратний)* іноваційна технологія
430 грн.
Продування слухової труби
250 грн.
Промивання зовнішнього слухового ходу (апаратне)
400 грн.
Промивання лакун піднебінних мигдаликів
500 грн.
Промивання порожнини носа по Проетцу
500 грн.
Пункція верхньощелепної (гайморової) пазухи
850 грн.
Редресація кісток носа при переломі
4230 грн.
Розкриття паратонзилярного абсцесу
1500 грн.
Розкриття фурункулу/гематоми зовнішнього слухового проходу, носа, вушної раковини
1200 грн.
Розсічення сінехій носової порожнини
4200 грн.
Тімпанопункція
650 грн.
Тампонада носу задня
1000 грн.
Тампонада носу передня
1000 грн.
Тимпанометрія
405 грн.
Туалет вуха
200 грн.
Туалет носу
200 грн.
Наведено повний перелік послуг. Точні ціни на всi послуги запитуйте у оператора.
Читати більше

Апаратне промивання лакун піднебінних мигдалин

Мікробний вміст лакун (гній) лікар видаляє за допомогою спеціального апарату. Він має ультразвук і фонофорез, що прискорює загоєння. Такий метод найефективніший, оскільки мигдалини очищаються повністю.

Цю маніпуляцію найчастіше призначають у наступних випадках:

 • біль у горлі
 • часті ангіни
 • біль у шиї, у зоні лімфатичних вузлів
 • прояви підвищеної слабкості та стомлюваності
 • у разі паратонзилярних абсцесів

Важливі рекомендації

 1. Приблизно за годину до процедури та 2-3 години після проведення процедури не рекомендується вживати їжу
 2. У процесі проведення курсу таких процедур слід відмовитися від твердої їжі, яка може подряпати мигдалики.

Особливості проведення

Якщо маніпуляція проводиться дитині, вона має сидіти на стільці або на руках у мами чи тата. Голову слід закинути назад, рот – широко відкрити. Для усунення дискомфорту перед процедурою гортань обробляють знеболювальним засобом. Після промивання лакун вакуумом їх заповнюють антибактеріальним препаратом.

Аудіометрія

За допомогою спеціального аудіометра лікар виявляє мінімальний рівень звукового сприйняття.

Щоб встановити у неї граничний поріг звукового дискомфорту, звукові сигнали подаються безпосередньо у вухо через навушники. Коли людина чує сигнал, вона натискає спеціальну кнопку.

Ігрова аудіометрія для дітей до 3 років

Інноваційна технологія

Це тональна аудіометрія, її проводять для діагностики слухової чутливості на широкому діапазоні частот. Вона дозволяє встановити граничний поріг звукового дискомфорту.

Особливості проведення

Для мінімізації стресу в малюка під час аудіометрії лікар використовує ігрову форму дослідження. Дитині пропонується виконати ігрову дію, коли вона почує звук.

Видалення сірчаної пробки апаратним методом

Для безпечного й безболісного видалення сірчаної пробки з вуха використовується сучасний апарат – електронний іригатор. Він виробляє імпульсну подачу рідини та дозволяє регулювати тиск струменя. За допомогою теплої води чи спеціального розчину сірчана пробка швидко виводиться зі слухового проходу назовні.

Цю маніпуляцію призначають у наступних випадках:

 • якщо є відчуття закладеності, гулу у вухах
 • при зниженні різкості слуху

Відео-ендоскопічне обстеження лор-органів

Це сучасний високотехнологічний діагностичний метод дослідження стану лор-органів, що проводиться ендоскопічним шляхом. Лікар використовує отоскоп – спеціальний прилад, об'єднаний із відеокамерою. Відео транслюється на комп'ютер в режимі реального часу. Це дозволяє отримати збільшене розгорнуте зображення.

Як правило, процедура триває не більше 20 хвилин, включаючи анестезію, саме ендоскопічне обстеження та внесення необхідних записів лікарем. За вашим бажанням відео з ендоскопічного обстеження може бути записано та збережено.

Особливості проведення

Якщо обстеження проводиться дитині, вона має сидіти у кріслі або на руках у мами чи тата з трохи закинутою головою. Лікар обробляє носову порожнину судинозвужувальним розчином і знеболює. В результаті анестезії в носі виникає відчуття поколювання, але це не доставляє дискомфорту. Після цього в ніс вводиться ендоскоп із відеокамерою і починається обстеження. Картинка виводиться на монітор і лікар, оцінивши ситуацію, приймає рішення щодо лікування.

Імпедансометрія

Інноваційна технологія

Акустична імпедансометрія допомагає визначити місце і характер порушення в системі вуха й слуху. Ця технологія дозволяє отримати дані про стан середнього вуха, слухової труби, завитка, слухових і лицьових нервів. У поєднанні з іншими методами дослідження дає лікареві можливість діагностувати різні патології органів слуху.

Під час обстеження у вусі може відчуватись підвищений тиск чи легкий дзвін, проте це не завдає  значного дискомфорту.

Особливості проведення

Лікар вводить зонд до зовнішнього слухового ходу. Ззовні середнє вухо закупорюється спеціальним вкладишем, у ньому за допомогою насоса створюється змінний тиск. Внаслідок цього барабанна перетинка рухається. На неї додатково подається звуковий сигнал. Мікрофон фіксує відбивання сигналу – на підставі цього лікар робить висновок і приймає рішення щодо лікування.

Ішемізація слизової носа

Ішемізація слизової оболонки порожнини носа, як правило, призначається лікарем як додаткова лор-маніпуляція.

Під час ішемізації слизової оболонки носової порожнини лікар вводить у ніс тампони з лікарською речовиною. За допомогою цієї маніпуляції слизова носових ходів обробляється судинозвужувальними препаратами.

Скринінг слуху у новонароджених

Якщо хочете переконатися, що у вашого немовляти зі слухом все гаразд, запишіться на отоакустичну емісію. Це скринінгове дослідження слуху у новонароджених і дітей грудного віку – точний, швидкий та інформативний метод.

У разі виявлення порушень слуху він дозволить своєчасно і правильно обрати тактику лікування та реабілітації дитини.

Це дослідження абсолютно безпечне!

З його допомогою ви отримаєте об'єктивну інформацію про стан слухових ходів і центральної нервової системи своєї дитини. Скринінг слуху можна проводити у дітей з перших годин життя, в тому числі, якщо малюк народився передчасно.

Особливості проведення

Процедура проводиться за допомогою нейро-аудіо-скрін апарату отоакустичної емісії. Лікар реєструє електричні потенціали, що виникають у різних структурах органів слуху малюка у відповідь на звуковий сигнал. Все відбувається автоматично. При цьому реєстрація тесту не залежить від того, чи спить дитина.

Продування слухової труби по Політцеру

Під час цієї маніпуляції лікар обережно через ніс вводить повітря через євстахієву трубу в порожнину середнього вуха. Для цього використовується спеціальний політцерівський балон у вигляді груші об'ємом до 500 мл.

Підготовка до маніпуляції займає мінімум часу: носоглотка швидко очищається від слизу, а носова порожнина обробляється судинозвужувальними препаратами. Це необхідно, щоб зменшити набряк слизової оболонки.

Особливості проведення

Лікар продуває слухову трубу балоном. Притискуючи ніздрю, щоб створити вакуум, просить пацієнта вимовити якесь слово по складах. Потім натискає на балон під час вимовляння голосних звуків. У цей час через носоглотку повітря потрапляє до євстахієвої труби.

Упродовж всієї маніпуляції вуха пацієнта та лікаря з'єднує отоскоп, щоб вони одночасно чули однакові звуки. По характеру цих звуків лікар зробить висновки про наявність тих чи інших проблем.

Слід врахувати: щоб відновити прохідність слухової труби, лікар може призначити 5-10 таких процедур. Зазвичай вони проводяться з інтервалом в 1-2 дні.

Якщо слухову трубу продували для діагностики, після цього знадобиться ще кілька маніпуляцій. Вони засвідчать ступінь ускладнень і допоможуть відновити нормальний слух.

Пункція верхньощелепної (гайморової) пазухи

Ця маніпуляція ефективна при гострому первинному гаймориті. Вона дозволяє звільнити носову порожнину від гною без тривалого приймання антибіотиків. Також її застосовують при запущеному гнійному процесі, коли інші методи не діють і немає іншої можливості вплинути на інфекцію препаратами. Крім цього, пункція дає можливість визначити точний характер захворювання.

Особливості проведення

Процедура проводиться під місцевою анестезією. Пацієнт сидить у кріслі, лікар проколює гайморову пазуху спеціальною голкою, видаляючи накопичений у ній слиз. Після цього промиває пазуху і вводить медикаменти. В результаті проведення пункції відразу ж настає значне полегшення стану.

Апаратний пневмомасаж барабанної перетинки

Інноваційна технологія

Такий масаж рекомендується для профілактики або відновлення втраченої еластичності барабанної перетинки. Під час масажу використовується електронний вакуумний апарат, що контролює силу потоків повітря і робить 150-200 коливань на хвилину.

Ручним масажем такого ефекту досягти неможливо.

Особливості проведення

Електронний апарат має спеціальні трубки з круглими наконечниками. Лікар фіксує їх у вухах пацієнта. Це дає можливість масажувати перетинки одночасно в одному й іншому вусі. Під час процедури можуть відчуватися гул, потріскування, слабкі поштовхи, однак не виникає біль чи дискомфорт. Кратність проведення таких процедур та інтервали між ними визначає лікар.

Апаратне промивання зовнішнього слухового ходу

Апаратне промивання зовнішнього вуха  є ефективною, безболісною процедурою. Під час її проведення лікар за допомогою спеціального обладнання промиває слухові ходи великою кількістю теплої води або фізіологічного розчину.

Цю маніпуляцію призначають для видалення:

 • сірчаних пробок
 • чужорідних тіл
 • гною

Передня тампонада носа

Якщо у вас або вашої дитини відкрилася носова кровотеча, яку ви не змогли спинити звичайними домашніми засобами, не панікуйте – у нашій клініці вам допоможуть!

ЛОР-лікар може кваліфіковано здійснити тампонаду носа – маніпуляцію з механічної зупинки кровотечі.

Особливості проведення

Лікар знеболить носові ходи місцевим анестетиком, а після – введе у порожнину носа тампони, які щільно прилягають один до одного і не дозволяють кровотечі відновитися. Видалити тампон можна через дві доби. Якщо ж тампонада призначена на більш тривалий час, може знадобитися прийом антибактеріальних засобів.

Тимпанометрія/імпендансометрія

Під час тимпанометрії лікар за допомогою ультразвуку обстежує середнє вухо, зокрема, слухову трубу. Це дає можливість оцінити, чи немає пошкоджень барабанної перетинки або кісточок у вусі.

У процесі обстеження вимірюється звуковий тиск у вусі – він створюється за допомогою звуку і має певну частоту та інтенсивність. Маніпуляція абсолютно безпечна, вона не дає ускладнень і побічних ефектів.

Особливості проведення

Процедура починається з герметизації слухового проходу. Після цього лікар вводить зонд із датчиками, включає апарат і проводить необхідні вимірювання. Обстеження кожного вуха триває 3-5 хвилин. Загальний час аудіометричних процедур, залежно від їхньої кількості, тривають від 20 до 40 хвилин.

Через інтенсивність звуків, які чує людина під час обстеження, у неї можуть виникнути неприємні відчуття у вусі. З малюками лікар проводить процедуру в ігровій формі, а дітям старшого віку доброзичливо пояснює весь хід обстеження.

Тимпанопункція

Під час тимпанопункціі проводиться прокол барабанної перетинки за допомогою порожнистої голки з тупим зрізом, надітою на шприц. Цю маніпуляцію переважно проводять у випадку гострого гнійного середнього отиту:

 • під час діагностики – для дослідження вмісту барабанної порожнини
 • у лікувальних цілях – для введення до барабанної порожнини лікарських засобів

Особливості проведення

Лікар проколює барабанну перетинку в ділянці задніх квадрантів або в місці найбільшого випинання. За допомогою шприца він відсмоктує вміст барабанної порожнини, а після цього промиває її розчином антибіотиків та кортикостероїдів. Якщо розчин потрапив до носоглотки, це свідчить про те, що слухова труба є прохідною.

Перед процедурою проводять анестезію слизової оболонки.

Хімічне припікання слизової оболонки носової порожнини

Припікання судин слизової оболонки носових проходів – корисна та ефективна процедура. З лікувальною метою навколо місця кровотечі наноситься 75% розчин нітрату срібла. У такий спосіб припікаються судини передніх відділів носа та носової раковини.

Цю маніпуляцію призначають у наступних випадках:

 • при гіпертрофічних ринітах
 • при носових кровотечах

Перед процедурою обов'язково проводиться обстеження стану здоров'я пацієнта, щоби з'ясувати причини кровотечі або ринітів.

#
Лікар-отоларинголог
для дітей та дорослих, вищої кваліфікаційної категорії
Досвiд роботи: 44 роки
Кандидат медичних наук
Заслужений лікар України
Шкоба
Ярослав Васильович
#
Лікар-отоларинголог
для дітей та дорослих
Досвiд роботи: 3 роки
Тимошенко
Дмитро Валерійович

Інші послуги

Записатися на прийом

Записатися ще до одного спеціаліста

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Написати відгук

Вам зателефонувати?

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Викликати лікаря

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Лист директору

Ваша заявка успішно надіслана