Біохімічний аналіз крові
Біохімічний аналіз крові у клініці VERDE – це точність, безпека і зручність. Наші фахівці вміють спілкуватися з дітьми, тому процедура пройде максимально швидко і спокійно.
Записатися по телефону
+38 067 344 8999
З мобільних
Ціни
вiд 160 до 670 грн.
в залежностi вiд обраної послуги
Послуги
Вартість
Печінкові проби (білірубін фракційно, загальний білок, альбумін, АЛТ, АСТ, ГГТ, ЛДГ, ЛФ)
595 грн.
Глюкоза венозна кров
175 грн.
Глюкоза венозна кров Сito
160 грн.
Глюкоза, експрес-діагностика, капілярна кров
175 грн.
Ниркові проби (Креатинін, Сечова кислота, Сечовина, Загальний білок, Аналіз сечі загальний, альбумін, натрій, калій, кальцій)
670 грн.
Ліпідограма (холестерин, тригліцериди, ХС ЛПНЩ, ХС ЛПДНЩ, ХС ЛПВЩ, коефіцієнт атерогенності)
450 грн.
Наведено повний перелік послуг. Точні ціни на всi послуги запитуйте у оператора.
Читати більше

Навіщо потрібен біохімічний аналіз крові?

Біохімічний аналіз крові (БХАК) допомагає отримати розширене уявлення про поточний стан здоров'я.

З його допомогою лікар може оцінити функцію внутрішніх органів – печінки, нирок, підшлункової залози. Крім цього, стає очевидним метаболізм ліпідів, вуглеводів, заліза, а також рівень іонів кальцію, фосфору, магнію, мікроелементів і вітамінів.

Насправді велика частина патологій організму впливає на склад крові. За концентрацією певних хімічних і структурних елементів крові можна визначити наявність і протікання того чи іншого захворювання.

БХАК призначають, щоб діагностувати захворювання та його стадію, правильно призначити і контролювати лікування.

Як відбувається взяття крові?

Для біохімічних досліджень використовують венозну кров. Найчастіше її беруть із вени на руці в області ліктьового згину. При цьому не існує різниці, яка рука – права чи ліва. Визначальним фактором тут стає видимість і виразність вен: буває, що на одній руці вени видно гірше, а на іншій – краще.

Під час забору крові руку перетягують медичним джгутом трохи вище місця майбутнього проколу. Після цього дезінфікують спиртовим розчином місце, куди будуть вводити голку, і беруть кров. Щоб уникнути потрапляння інфекції, на місце проколу накладається ватний тампон, змочений антибактеріальним засобом.

Забір венозної крові у маленьких дітей має свої особливості.

Біоматеріал можуть взяти з вени не лише в області ліктьового згину руки, але й в області передпліччя, на тильній стороні долоні. Також беруть кров із вени, розташованої на голові. Саме в цих місцях у малюків вени добре видно, тому введення голки відбувається набагато легше і швидше.

Кров на біохімічний аналіз у дитини раннього віку беруть за обов'язкової присутності дорослого. Малюк має сидіти на руках у мами, тата чи іншого близького члена сім'ї. Якщо аналіз здає дитина більш старшого віку, питання про присутність дорослого вирішується в залежності від вашого бажання.

Працівники нашої клініки мають великий досвід проведення маніпуляцій із дітьми різного віку, тому зможуть провести цю процедуру максимально швидко й безболісно для вашої дитини.

Як інтерпретувати результати?

Обробку результатів біохімічного аналізу крові має робити тільки лікар. Але для загального ознайомлення розповімо, про що свідчать біохімічні показники.

 1. С-реактивний білок

Є індикатором пошкодження тканин при запаленні, травмі чи іншому пошкодженні.

 • Його досліджують для діагностики та моніторингу інфекційних і запальних захворювань, а також для контролю ефективності антибактеріальної терапії.
 1. Білірубін загальний, фракції (прямий, непрямий)

Є продуктом розпаду гемоглобіну та одним із основних компонентів жовчі. Він може перебувати у вільній формі (непряма фракція), а також може бути пов'язаний із глюкуроновою кислотою (пряма фракція). Підвищення прямого і непрямого білірубіну може мати різні причини, тому краще дослідити обидві фракції.

 • Досліджується для оцінки ступеня жовтяниці у новонароджених, визначення диференціального діагнозу жовтяниці, а також діагностики захворювань печінки та жовчовивідних шляхів.
 1. Аланінамінотрансфераза (АЛТ)

Цей фермент знаходиться переважно в печінці та нирках. У нормі його концентрація в крові є невисокою. Однак при пошкодженні або руйнуванні клітин показники АЛТ підвищуються.

 • Досліджується для діагностики захворювань печінки і жовчовивідних шляхів, а також для контролю динаміки та лікування гепатитів.
 1. Аспартатамінотрансфераза

Даний фермент міститься у тканинах серцевого м'яза, тобто міокарда, а також у печінці та скелетних м'язах.

 • Досліджується для діагностики захворювань печінки, інфаркту міокарда та інших захворювань серцевого м'яза.
 1. Лужна фосфатаза (ЛФ)

Ця група ферментів бере участь у процесах, пов'язаних із ростом кісток. Якщо активність ферменту підвищена, це може бути сигналом про захворювання кісток або печінки.

 • Досліджується при патології кісткової тканини, захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів.
 1. Гамма-глутаматтрансфераза

Підвищення активності цього ферменту часто спостерігається при захворюваннях печінки.

 • Досліджується для спостереження за динамікою перебігу хронічного гепатиту, а також для диференціальної діагностики захворювань печінки.
 1. Альфа-амілаза

Призначення цього ферменту – розщеплення крохмалю та глікогену, а виробляється він підшлунковою та слинними залозами.

 • Досліджують для діагностики захворювань підшлункової залози, слинних залоз (епідемічний паротит), а також муковісцидозу.
 1. Загальний білок

У плазмі крові міститься понад 300 видів різних білків. Це і ферменти, і антитіла, і фактори згортання. Загальний рівень білка дозволяє виявити багато захворювань – гострихі хронічних інфекцій.

 • Досліджується для діагностики патології печінки і нирок, онкологічних захворювань, порушення харчування, термічних опіків.
 1. Альбумін

Це білок, що синтезується печінкою і відповідає за підтримання онкотичного тиску. Також він бере участь у транспорті різних сполук.

 • Досліджується для оцінки харчового статусу та білкового обміну, а також для діагностики набрякових синдромів, цирозу печінки, захворювань нирок, що супроводжуються протеїнурією.
 1. Креатинін

Є кінцевим продуктом розпаду креатину. Виводиться з організму за допомогою клубочкової фільтрації нирок і тому його рівень є дуже важливим показником функції нирок.

 • Досліджується для виявлення гострих і хронічних захворювань сечовидільної системи, при підвищеному артеріальному тиску, при захворюваннях, пов'язаних із порушенням обміну речовин.
 1. Сечовина

Активна речовина, що є кінцевим продуктом білкового обміну в організмі. Сечовина утворюється в печінці і виводиться нирками.

 • Досліджується для діагностики порушень функції нирок і печінки.
 1. Глюкоза

Важливим показником вуглеводного обміну в організмі є рівень глюкози в крові. На її концентрацію впливає відразу кілька гормонів. Один з них, інсулін, знижує рівень глюкози в крові, інші гормони – підвищують.

 • Досліджується для діагностики та моніторингу цукрового діабету.
 1. Тест толерантності до глюкози

Перед тим, як здавати кров для цього тесту, не можна чистити зуби зубною пастою, вживати алкоголь і жувати жуйку.

 • Тест проводиться для діагностики цукрового діабету.
 1. Кальцій

Міститься у кістках і зубах. Виконує важливу функцію – регулює скорочення м'язів, міокарда, бере участь у регулюванні секреції гормонів.

 • Досліджується для діагностики і контролю захворювань паращитоподібних залоз і кісткової тканини, хронічних захворювань нирок і злоякісних захворювань.
 1. Залізо

Цей мікроелемент входить до складу гемоглобіну та деяких ферментів, а також бере участь у транспорті кисню до тканин і в процесах кровотворення.

 • Досліджується для діагностики анемій, виявлення порушення харчування, гострих і хронічних запальних захворювань.
 1. Холестерин

Є компонентом клітинних мембран, а також попередником астероїдних гормонів і жовчних кислот.

 • Досліджується для виявлення факторів ризику захворювань серцево-судинної системи, діагностики порушень обміну ліпідів.
 1. Тригліцериди

Органічні речовини, що є найважливішим джерелом енергії для клітин. Підвищення рівня тригліцеридів може свідчити про можливий розвиток атеросклерозу.

 • Досліджуються для оцінки ризику виникнення атеросклерозу, виявлення спадкових порушень обміну ліпідів.
 1. Магній

Цей мікроелемент необхідний для функціонування серця, нервової і м'язової тканин. Дефіцит магнію може викликати м'язову слабкість, тремтіння, судоми та порушення ритму серця.

 • Досліджується для оцінки функції нирок, виявлення порушень із боку нервової та серцево-судинної систем, а також порушення всмоктування поживних речовин.
 1. Фосфор

Важливий мікроелемент для утворення кісткової тканини, підтримки клітинного енергетичного обміну.

 • Досліджується для діагностики захворювань кісток і паращитоподібних залоз, хронічних захворювань нирок, виявлення гіпо- або гіпервітамінозу Д, а також рахіту у дітей.

Чи потрібно готуватися до БХАК?

Коректність результатів лабораторного дослідження буде залежати від вашої підготовки до аналізу.

Коли будуть результати?

Результати аналізів будуть готові за 1-2 дні.

Здавши аналізи в себе вдома, ви отримаєте результати наступного робочого дня.

Інші послуги

Записатися на прийом

Записатися ще до одного спеціаліста

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Написати відгук

Вам зателефонувати?

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Викликати лікаря

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Лист директору

Ваша заявка успішно надіслана