Аналіз сечі
Аналізи сечі – це один з найпростіших, але інформативних способів оцінити функцію нирок та стан сечовидільної системи. Дослідження сечі широко використовують для оцінки поточного стану людини, а також для діагностики багатьох захворювань, в першу чергу, сечостатевих органів: циститу, пієлонефриту, гломерулонефриту, нирковокам'яної хвороби, туберкульозі і амілоїдозі нирки, уретриту, простатиту, пухлинах сечового міхура, нирок та деяких інших.
Записатися по телефону
+38 067 344 8999
З мобільних
Ціни
вiд 35 до 165 грн.
в залежностi вiд обраної послуги
Послуги
Вартість
Аналіз сечі за Нечипоренком
95 грн.
Аналіз сечі загальний з мікроскопією
115 грн.
Аналіз сечі загальний з мікроскопією Cito!
160 грн.
Аналіз сечі загальний, тест-смужкою
35 грн.
Аналіз сечі на вміст глюкози та кетонів
155 грн.
Білок в добовій сечі
125 грн.
Глюкоза в сечі
125 грн.
Креатинін в добовій сечі (вказати вагу пацієнта та діурез)
125 грн.
Сеча за Зимницьким
125 грн.
Сечова кислота в добовій сечі (вказати діурез, мл)
125 грн.
Сечовина в добовій сечі (вказати діурез, мл)
145 грн.
Тристаканна проба сечі
165 грн.
СITO TEST Аналіз сечі (визначення 11 параметрів)
135 грн.
СITO TEST на визначення кетонів в сечі
125 грн.
Наведено повний перелік послуг. Точні ціни на всi послуги запитуйте у оператора.
Читати більше

Загальний аналіз сечі

За його допомогою лікар зможе на початковому етапі діагностувати патології сечовидільної системи і загальні захворювання організму. Загально-клінічне дослідження сечі включає визначення фізичних властивостей, хімічного складу і мікроскопічного вивчення осаду сечі. При вивченні фізичних властивостей сечі оцінюють її кількість, колір, прозорість, питому вагу.

Аналіз сечі за Нечипоренком

Для аналізу сечі за Нечипоренком збирається тільки середня порція ранкової сечі (що запобігає потраплянню в неї формених елементів із нижніх відділів сечових шляхів, а також зі статевих органів). Це кількісний метод, що ґрунтується на визначенні кількості формених елементів (лейкоцитів і еритроцитів) та циліндрів в 1 літрі сечі. Цей метод  дає змогу виявити початкові стадії та приховані форми патології нирок (нефрит, пієліт, пієлонефрит).

Аналіз сечі на глюкозу

Допомагає визначити ступінь глюкозурії і діагностувати ряд патологічних станів організму (цукровий діабет, зміни у функціонуванні нирок).

Як розшифрувати результати?

Тлумачення результатів аналізів має робити лікар. Тільки він зможе правильно зіставити різні показники лабораторного дослідження з клінічними проявами хвороби. Якщо потрібно, він також призначить додаткове обстеження. І тільки після цього поставить точний діагноз і призначить ефективне лікування.

Але для вашого загального розуміння розповімо про основні показники аналізу сечі.

 • Колір сечі дозволяє судити про наявність, наприклад, жовтяниці, гепатиту, гемоглобінурії, алкаптонурії, порфіринової хвороби, гемолітичного кризу та інших захворювань.
 • Прозорість. У нормі сеча прозора. Помутніння сечі може бути результатом наявності в ній еритроцитів, лейкоцитів, епітелія, бактерій, жирових крапель, випадання в осад солей; прозорість залежить також від концентрації солі, слизу, рН, температури зберігання сечі (низька температура сприяє випадінню солей).
 • Питома вага сечі  відображає здатність нирок до концентрування та розведення. У здорової людини протягом доби відносна густина сечі може коливатися в широких межах — від 1,002 до 1,030 г/мл, найбільш концентрована сеча – ранкова (на аналіз надходить саме вона).
 • Кислотність сечі – теж важливий показник. У дитини і у дорослої людини нормою кислотності сечі вважаються показники в межах 5-7. Коли реакція сечі постійно кисла (рН<5) або лужна (рН>6) за відсутності явних для цього причин, потрібний діагностичний пошук. Визначення рН сечі передбачає клінічний аналіз. Зміщення рН сечі в одну із сторін сприяє утворенню в осіданні різних солей :
  • якщо показник нижче 5,5 - утворюються уратні камені;
  • при показнику від 5,5 до 6,0 - оксалатні конкременти;
  • якщо рН вище 7,0 - утворюються фосфатні камені.
   Ці показники враховуються при сечокам'яній хворобі.
 • Під час мікроскопічного дослідження вивчається наявність бактерій, грибів, солей, органічність осаду, наявність еритроцитів і лейкоцитів, а також циліндрів – гіалінових, зернистих і воскових.
 • Також досліджуються біохімічні показники – наявність білка, глюкози, білірубіну, кетонових тіл.

Чи потрібно готуватися до аналізів сечі?

Якоїсь специфічної підготовки до здавання аналізів сечі немає. Але у різних видів аналізу сечі є свої особливості збору матеріалу. Щоб результати виявилися правдивими, з цими умовами потрібно ознайомитися.

Коли будуть результати?

У клініці VERDE вам зроблять будь-який аналіз сечі за 60 хвилин, а потім детально і доступно розшифрують його результати! Здавши аналізи вдома, ви отримаєте результати наступного робочого дня.

Інші послуги

Записатися на прийом

Записатися ще до одного спеціаліста

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Написати відгук

Вам зателефонувати?

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Викликати лікаря

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Лист директору

Ваша заявка успішно надіслана