Аналіз калу
Лабораторний аналіз калу призначається для діагностики та контролю лікування різних захворювань органів травлення. У клініці VERDE є все необхідне для якісного і швидкого дослідження.
Записатися по телефону
+38 067 344 8999
З мобільних
Ціни
вiд 125 до 700 грн.
в залежностi вiд обраної послуги
Послуги
Вартість
Визначення лактазної недостатності (напівкількісний метод) методом Бенедикта (кал)
195 грн.
Визначення шлунково-кишкової кровотечі у дітей раннього неонатального періоду за методом Апта-Даунера
125 грн.
Кальпротектин, кількісне визначення
695 грн.
Копрограма
160 грн.
Копрограма Cito!
235 грн.
Лактоферин (кал, якісне визначення)
470 грн.
Гострі кишкові інфекції, кишкова група, мікробіологічне дослідження калу (Salmonella, Shigella). Антибіотикограма з МІК.
700 грн.
CITO TEST для виявлення кальпротектіна в калі на Calprotectin
443 грн.
СITO TEST для визначення гемоглобіну і трансферина у фекаліях FOB Transferrin
315 грн.
СITO TEST для визначення прихованої крові у фекаліях FOB
155 грн.
Наведено повний перелік послуг. Точні ціни на всi послуги запитуйте у оператора.
Читати більше

Копрограма

Копрограма дозволяє оцінити функціональну діяльність шлунка, кишечника, печінки та підшлункової залози, виявити наявність запальних процесів. Крім цього, копрограма зможе надати інформацію про те, наскільки ефективно відбувається процес травлення, як всмоктуються поживні речовини у тонкій і дванадцятипалій кишках. Стане відомою і швидкість проходження їжі шлунково-кишковим трактом.

Як розшифрувати результати?

Тлумачення отриманих результатів аналізу – виняткова функція лікаря. Тільки він правильно зіставить отримані показники з клінічною картиною. Але для загального уявлення розповімо про основні показники аналізу:

 • Якщо порушена норма добової кількості калу, це може бути сигналом, наприклад, про закрепи, коліти, порушення функції підшлункової залози.
 • Якщо нормі не відповідає колір калу, це може бути наслідком одного з видів диспепсії або коліту, кровотечі в шлунку чи кишечнику та ін.
 • Якщо від норми відрізняється запах калу, може йтися про порушення травлення в шлунку, розладах кишечника, порушення секреторної функції підшлункової залози та інших відхиленнях.
 • Якщо за нормативні рамки виходить консистенція калу, це може сигналізувати, наприклад, про закрепи, коліти, диспепсії.
 • Якщо в результатах аналізу зазначені порушення реакції калу, серед ймовірних причин можуть бути наявність жирних кислот, підвищена секреторна функція товстої кишки, посилення бродильних процесів у тонкій кишці тощо.
 • Якщо у калі є сторонні домішки, це може бути результатом кровотечі, запалення, паренхіматозного гепатиту, холангіту, гемолітичних анемій, тривалого приймання сульфаніламідів чи антибіотиків, наявності паразитів та ін.

Детальні пояснення та призначення ви зможете отримати у лікаря.

Аналіз калу на приховану кров

Це дослідження проводиться для виявлення прихованої кровотечі в шлунково-кишковому тракті.

На перших етапах деякі захворювання мають безсимптомний перебіг, проте вже в цей час у калі можуть бути виявлені частинки крові. Вони настільки малі, що побачити їх можна тільки під час лабораторного дослідження. Якщо лікар підозрює розвиток подібного захворювання, цей аналіз є дуже цінним для діагностики.

Аналіз калу на яйця гельмінтів

Це мікроскопічне дослідження калу дозволяє виявити яйця гельмінтів (глистів) і допомагає діагностувати гельмінтози, що зустрічаються найчастіше:

 • анкілостомоз
 • аскаридоз
 • трихоцефальоз
 • ентеробіоз

Ці та інші подібні захворювання, що посилюють перебіг інших наявних хвороб, виникають внаслідок зараження організму гельмінтами.

Наявність гельмінтів згубно впливає на розвиток організму дітей, пригнічує їх захисні сили. Адже крім механічних пошкоджень, паразити шкодять організму продуктами свого обміну та розпаду.

Зішкріб на ентеробіоз

За допомогою даного аналізу можна ефективно діагностувати ентеробіоз. Йдеться про зараження поширеними гельмінтами – гостриками. Ці круглі черв'яки відкладають свої яйця біля заднього проходу людини, чим викликають свербіння та дискомфорт.

Для повного виключення наявності ентеробіозу рекомендується зробити від двох до чотирьох таких аналізів із дводенними перервами між ними.

Підготовка до послуги:

Забір матеріалу для дослідження проводять вранці, не встаючи з ліжка, до проведення гігієнічних процедур та випорожнення.

Для збору матеріалу необхідно взяти ватну паличку змочити в теплій кип'яченій воді, кілька разів провести навколо анального отвору, помістити зібраний матеріал в чистий контейнер і щільно закрити кришкою.

Увага! Якщо аналіз проводять дитині:

 1. Покласти дитину на бік спиною до себе;
 2. Взяти в одну руку ватну паличку, змочену в кип'яченій воді, а другою рукою розвести сідниці дитині;
 3. Кілька разів провести навколо анального отвору;
 4. Дитина може зайняти комфортне для неї положення;
 5. Помістити ватну паличку з зібраним матеріалом в чистий контейнер і щільно закрити кришкою;
 6. Доставити в лабораторію клініки Verde в цей день, з 8:00 до 17:00.

Чи потрібно готуватися до аналізу калу?

Від того, як ви підготувалися до аналізу, буде залежати точність результатів.

Коли будуть результати?

Результати аналізів калу у лабораторії клініки VERDE будуть готові вже за годину. Ви відразу ж можете проконсультуватися у нашого лікаря й отримати 100% правильний діагноз. Завдяки цьому лікар обов'язково обере ефективну тактику лікування з урахуванням індивідуальних особливостей

Здавши аналізи вдома, ви отримаєте результати наступного робочого дня.

Інші послуги

Записатися на прийом

Записатися ще до одного спеціаліста

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Написати відгук

Вам зателефонувати?

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Викликати лікаря

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Лист директору

Ваша заявка успішно надіслана