Заперечувати величезну користь перебування на сонці ніяк не можна.
Перебування на сонці зміцнює імунну систему організму, підвищує розумову і фізичну активність. Сонячне світло запускає процеси синтезу в організмі вітаміну D.
Ультрафіолетові промені проникають в шкіру всього на міліметр, але цього достатньо, щоб почав знижуватися рівень холестерину, зменшувалася в'язкість крові, руйнувалися шкідливі бактерії і віруси, посилювалося тканинне дихання, відновлювалися обмінні процеси. Сонячні промені викликають посилення синтезу деяких гормонів, в тому числі серотоніну, який викликає відчуття радості і щастя.
Але все це відноситься до помірного перебування на сонці. Надлишок сонячної радіації шкідливий. Причому мова йде не тільки про сонячні опіки. Неприємні наслідки можуть проявитися набагато пізніше. І через кілька років людина може виявити у себе серйозне захворювання, яке з'явилося у нього після тривалого перебування на сонці.
Потрібно знати, що ультрафіолет запускає процес старіння. Проникаючи в генетичний апарат клітин шкіри, УФ-промені сприяють активації вільних радикалів, які і викликають старіння. Під впливом ультрафіолетових променів відбувається руйнування колагену і еластину - речовин, що забезпечують пружність шкіри. Регулярне перебування під відкритим сонцем призводить до так званого фотостаріння: шкіра зневоднюється, лущиться, з'являються зморшки, пігментні плями
Перебувати на сонці бажано тільки в певні години. Вранці - до 11 години (ще краще - до 10.00), після обіду - з 16 до 19 години. Де б ви не знаходилися, навіть на дачі, уникайте полуденного сонця. Не можна засмагати в обідній час саме тому, що в цей проміжок часу сонце найактивніше і найлегше отримати опіки.
На пляж потрібно взяти з собою сонцезахисний крем. Але необхідно пам'ятати, що сонцезахисні засоби (креми, лосьйони, олії та ін.) не здатні захистити від раку шкіри, вони лише пом'якшують дію сонячного світла, оберігають шкіру від опіку. На упаковці кремів ставиться позначка SPF (San Protection Factor), що означає ступінь захисту від сонця. Найбільш популярні сонцезахисні засоби мають ступінь захисту від 20 до 30. Однак показники SPF не є стандартизованими. Косметичні засоби різних виробників можуть мати однаковий індекс захисту, але відрізнятися за ефективністю.
Крім того, є дані, що всі популярні сонцезахисні креми, в тому числі з високими факторами, здатні захистити шкіру тільки від ультрафіолетового випромінювання типу В (UVB), але не захищають від променів типу А (UVA). В експерименті після обробки шкіри сонцезахисними засобами з високими ступенями захисту виявилося, що ці креми дозволяють тільки зменшити пігментацію або засмагу, але не захищають від результату впливу UVA-випромінювання - утворення вільних радикалів. Це може викликати передчасне старіння або злоякісні пухлини шкіри
Носіть широкополі капелюхи і сонцезахисні окуляри. Після плавання витирайтеся насухо, тому що краплі води на шкірі- це маленькі лінзи, які фокусують сонячне світло, що може призвести до опіків шкіри. Засмагаючи, не забувайте кожні 10 хвилин міняти положення тіла. І краще не лежати під сонцем довше години.
Прийміть душ після пляжу і використовуйте крем «після засмаги».
Пийте зелений чай, мінеральну воду і вживайте якомога більше фруктів і ягід. Антиоксиданти, які містяться в цих продуктах, захищають шкіру зсередини.
Сонце корисно, як ліки, в розумних межах. Тому не будьте безтурботними, дбайте про здоров'я: засмагайте правильно і не перевищуйте час перебування під сонцем для свого ж блага.
Красивої вам засмаги, гарного відпочинку і міцного здоров'я!
Запишіться на консультацію і переконайтесь самі
Записатися на прийом