Як поговорити з дитиною про вірус? Наші спеціалісти зібрали поради світових фахівців та адаптували їх українською. Нумо читати ?
? Говоріть з дітьми. Зміни в розпорядку дня можуть бути стресовими, корисно поговорити з дітьми про те, чому вони залишаються вдома і яка буде ваша щоденна структура в цей час. Добре було б, якби діти допомогли скласти щоденний розклад, який можна почепити на холодильник або туди, де вони можуть бачити його кожен день.
? Запобігайте нудьги. Нудьгуючі або розчаровані діти частіше тривожні — вони не ходять в школу і не можуть спілкуватися та грати зі своїми друзями.
? Наголосіть дітям, що вчені та лікарі якнайшвидше дізнаються про вірус і роблять кроки для забезпечення безпеки, розробки ефективних ліків та вакцини.
?Забезпечте контроль за простими гігієнічними речами. Це час, щоб нагадати своїм дітям про те, що вони можуть зробити, щоб допомогти перервати ланцюг зараження — часто мити руки, кашляти в лікоть або рукав, соціально/фізично дистанціюватися. Соціальне дистанціювання працює, тільки якщо ми всі беремо участь.????
?Слідкуйте за ознаками тривоги. У дітей може не бути слів, щоб висловити своє занепокоєння, але ви можете побачити ознаки тривоги та страхів. Заспокоювання і дотримання звичайних процедур — це методи профілактики тривоги.
?Контролюйте свої медіаресурси. Тримайте маленьких дітей подалі від страшних зображень, які вони можуть побачити на телеекрані, в соціальних мережах, комп'ютерах. З дітьми старшого віку треба розмовляти про те, що вони чують в новинах, і виправляти будь-яку дезінформацію або чутки, які ви можете почути в розмові з дитиною.
?Використовуйте медіа разом. Це прекрасна можливість стежити за тим, що бачать ваші старші діти в інтернеті. Навіть спільний перегляд сімейного фільму може допомогти кожному заспокоїтись.
?Використання технологій не повинно скорочувати час, необхідний для сну, фізичної активності, читання або сімейного спілкування.
?Використовуйте інтернет-ресурс для соціальної зв'язку. Соціальне дистанціювання може бути ізолюючим. Якщо ваші діти сумують за своїм шкільними друзями або іншими членами сім'ї, спробуйте відеочати або соціальні мережі, щоб залишатися на зв'язку.
?Будьте гарним прикладом для наслідування. Коли ви проявляєте співчуття і підтримку до тих, хто хворий, ваші діти будуть робити це теж.
Більш наочно — у адаптованих постерах від провідних фахівців.?
Завантажити постер
Завантажити постер
Завантажити постер