Спека під кондиціонером
21 липня 2020
Літо, сонце, пляж та +35 С…… Тепла погода - найкращий мотиватор для активних прогулянок під відкритим небом. Але коли спека змінює тепло, організм може швидко виснажуватись, внаслідок чого зростає ризик нездужання, теплового удару, гіпертонічних станів, інсульту та інших неприємностей.
Для підтримання комфортних умов в період спекотних днів можна і треба використовувати кондиціонер.
Кондиціонери давно набули популярності серед населення. Апгрейд приладу настільки виріс за останні роки, що ми сміливо називаємо його “клімат-контроль” через безліч додатків, завдяки яким формується комфортний мікроклімат в приміщенні. Та основна функція кондиціонера це підтримка бажаної температури: прилад робить забір повітря, переганяє через спеціальний холодовий агент, таким чином охолоджуючи його.
Дуже важлива інформація для схвильованих батьків: діти можуть знаходитись в приміщенні з працюючим кондиціонером і холодне повітря ніяк не призведе до хворобливого стану! Причиною нездужання може стати перегрів, різкий перепад температур, вірусна чи бактеріальна інфекція.
Як же бути людям, які мають алергійні захворювання органів дихання чи шкіри? На щастя алергії на кондиціонер не буває, але іноді може з’явитися кашель, чхання, приступи астматичного характеру, відчуття сухості шкіри, першіння в горлі, спонтанний нежить чи сльозотеча. Причинами таких реакцій частіше всього може бути:
- Чутливість до пересушеного повітря – не забувайте вмикати зволожувач повітря;
- Алергія на пил – позбудьтесь потенційних пило збірників та регулярно проводьте вологі прибирання;
- Реакція на стисле повітря в кімнаті, яке переганяє кондиціонер – частіше провітрюйте кімнату;
- Різкий перепад температури порівняно з вулицею;
- Несвоєчасна зміна фільтрів та миття приладу;
- Алергія на пропіленгліколь – хімічна речовина, іншими словами антифриз або теплоносій, застосовуються в багатьох системах кондиціонування – проконсультуйтесь з лікарем та прийміть до уваги при виборі кондиціонера.
Для підтримання гармонії в роботі з охолоджувальною технікою та отримання задоволення від комфортних температур потрібно дотримуватись простих правил:
- Регулярна чистка та заміна фільтрів відповідно до інструкції Вашого кондиціонера – забезпечить чистим повітрям та знизить ризик накопичення бактерій та грибів;
- Регулярне зволоження допоможе уникнути пересушеного повітря – ідеальний варіант додатково вмикати зволожувач повітря;
- Провітрювання кімнати необхідне для регулярного збагачення використаного повітря киснем;
- При налаштуванні роботи кондиціонера потік повітря направляйте доверху, щоб робочі зони не розміщувались під прямим потоком;
- Різниця між температурою на вулиці і в приміщенні не повинна перевищувати 10 градусів (оптимальною різницею для людини є 6-8 С);
- Знижуйте температуру поступово – 2-3 С за 20-30 хвилин!
Лобко Валентина Анатоліївна
лікар- педіатр