Репеленти
14 серпня 2020
Попереду ще майже 3 тижні літа, але якщо вересень порадує нас теплою погодою, то інформація про репеленти буде актуальною ще довго.
Спочатку нагадаємо основні правила профілактики укусів комах:
- Вдягайте світлий одяг з довгими рукавами та штанами, високі шкарпетки, на голову – кепку, капелюх, хустку.
- В альтанках, наметах, приміщеннях використовуйте анти москітні сітки.
- Особливо важливе використання механічного захисту (москітні сітки на вікна, накривка у візочок) для дітей до 2 місяців, бо немає жодного репеленту, дозволеного для дітей до 2 місяців.
Найбільш розповсюджені репеленти:
- З вмістом ДЕTA (N,N-діетил-мета-толуамід) – «золотий стандарт» серед репелентів, ефективний проти комарів, кліщів, мух, мошок. Використовується в репелентах в концентраціях від 10 до 30 %. Від концентрації хімічної речовини залежить тривалість захисту: концентрація 10% дає захист протягом 2 годин, концентрація більше 24% дає ефект протягом 5 годин. Американська академія педіатрії дозволяє використання ДЕТА у дітей від 2 місяців, при дотриманні всіх правил безпеки.
- З вмістом пікаридину – не має запаху, не подразнює шкіру, ефективний в концентрації 20% та більше, не має токсичних ефектів, як у ДЕТА. Також дозволений для використання у дітей старше 2 місяців.
- З вмістом олії лимонного евкаліпту - рослинна сполука, менш ефективна, ніж ДЕТА та пікаридин, використовується в концентрації не менше 30%, викликає подразнення очей, дозволена для використання у дітей старше 3 років.
Всі інші засоби (органічні, природні), на жаль, не мають доведеної ефективності.
Правила використання репелентів:
- Наносити репеленти потрібно дуже тонким шаром, лише на відкриті ділянки шкіри, але не під одяг.
- Щоб нанести репелент на обличчя, спочатку розподіліть невелику його кількість між долонями, лише потім нанесіть на обличчя.
- Після нанесення репеленту слід ретельно вимити руки з милом, щоб запобігти потрапляння залишків репеленту в очі, рот, на слизові оболонки.
- Не використовуйте репеленти на ушкодженій шкірі, поверх опіків, ран.
- Не використовуйте репеленти в аерозолях та спреях в закритих приміщеннях або біля продуктів харчування.
- Не наносьте репелент на руки маленьким дітям, інакше він швидко опиниться в роті та очах.
- Не потрібно часто оновлювати нанесення репеленту, орієнтуйтесь на час захисту, вказаний виробником (залежить від концентрації діючої речовини)
- Не слід використовувати комбіновані засоби: сонцезахисний + репелент, тому що сонцезахисний засіб потрібно наносити повторно набагато частіше, ніж репелент.
Сподіваємось, наші поради зможуть зробити ваш відпочинок більш комфортним та безпечним!