Новий вірус на 96% генетично ідентичний відомому коронавірусу кажанів і на 86-92% ідентичний коронавірусу панголінів. Це свідчить проте, що, передача мутованого вірусу від тварин до людей - найбільш ймовірна причина появи нового вірусу.
Епідемія нового коронавируса має тенденцію переходити в пандемію. Статистичні зведення по хворим / померлим / видужалим і свіжі наукові відомості про вірус і перебіг хвороби щільно засіли в новинах. Уряди країн усього світу вживають різноманітні спроби контейнування спалахів, в тому числі скасовуючи міжнародні заходи (і навіть Олімпіада, пишуть, може пройти без глядачів).
Китайські вчені проаналізували 103 публічно доступних генома нового коронавируса SARS-CoV-2 (COVID-19) і прийшли до висновку, що з початку епідемії він мутував 149 раз. При цьому, більшість змін відбулися за останні тижні, повідомляє "NIAID".
Відзначається, що вірус розділився на два підтипу, L і S, які відрізняються своєю агресивністю. На частку першого припадає 70% випадків зараження, а другого - що залишилися 30%.
Що важливо знати?
Коронавірус активно завойовує світ завдяки можливості безсимптомної передачі, тривалого інкубаційному періоду ( від 1 до 14 днів), тривалого періоду інфекції та легкому перебігу.
- Більшість людей, заражених вірусом (80%), переносять захворювання в легкій формі і одужують. Близько 13,8% інфікованих мали важкі симптоми, такі як задишка і насичення крові киснем нижче норми, 6,1% пацієнтів мали критичний перебіг - дихальна недостатність, септичний шок і функціональна недостатність багатьох органів.
-У переважної більшості інфікованих рано чи пізно починають проявлятися симптоми захворювання. Випадки, коли у людей виявляли вірус, але вони не стикалися з симптомами, рідкісні - і більшість з них хворіють протягом наступних кількох днів.
- Найбільш поширені симптоми коронавируса - це лихоманка (87,9%) і сухий кашель (67,7%), стомлюваність (38,1%), виділення мокротиння при кашлі (33,4%), задишка (18,6%), біль в горлі (13,9%), головний біль (13,6%), болі в м'язах ( 14,8%),гарячка (11,4%) - теж часто зустрічаються. Рідше зустрічаються нудота і блювота (5%), закладений ніс (4,6%) і діарея (3,7%). Нежить не є симптомом Covid.
- Діти до 18 років хворіють досить рідко: лише 2,4% всіх випадків. Надзвичайно мала частка пацієнтів молодше 19 років зіткнулися з важкої (2,5%) або критичної (0,2%) формою захворювання.
- Жінки заражаються так само часто, як чоловіки, але чоловіки в два рази частіше, ніж жінки, вмирають від цієї хвороби. 2,8% китаянок, що заразилися померли від хвороби, тоді як серед чоловіків, що заразилися померли 4,7%.
- Захворювання не приймає важчу форму у вагітних жінок, ніж у всіх інших. У дослідженні 147 вагітних жінок (64 підтверджених випадки, 82 - з підозрою на коронавірус і 1 випадок безсимптомного протікання захворювання), 8% хворіли у важкій формі і 1% жінок знаходилися в критичному стані. У 9 вивчених випадках народження дітей у інфікованих жінок, діти були народжені за допомогою кесаревого розтину і залишалися здорові, чи не заразившись самі.
- У людей старше 50 років, значно більше шансів захворіти коронавірусом, чим ви молодше, тим менше для вас ймовірність заразитися і тим менше ймовірність серйозно захворіти, якщо ви все ж заразитеся.
- Вірус являє найбільший ризик для людей з такими захворюваннями, як гіпертонія, діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні респіраторні захворювання , ожиріння та рак.
Чого робити не варто?
Що зробити розумно?
Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19) вже значно поміняв (хоча не всі помітили) і ще більше змінить наше життя. Він позначиться на всьому - від гігієнічних звичок до звичних видів відпочинку; на фінансах, на політиці, на етиці і, звичайно, на науці, і це треба прийняти як належне.
Прийняти і пристосуватися: тепер буде так!
Бережіть себе і подбайте про себе і близьких, особливо про батьків та їх батьків.
Запишіться на консультацію і переконайтесь самі
Записатися на прийом