Батьки та діти: граємо вдома
12 лютого 2021
У дітях сконцентровано таку кількість енергії, що дорослим залишається тільки мріяти. Усі ми хочемо бути гарними батьками, тому щосили намагаємося не відставати від невгамовних малюків. Однак іноді є непереборне бажання спокійно посидіти після напруженого робочого дня. Саме для таких випадків існують ігри, що дозволяють розважати дитину у пасивний спосіб.
1. Рівень «Новачок». Для цього необхідно зовсім трохи зусиль та мінімум уяви.
- Давай почитаємо. Це–найочевидніший, але практично завжди безпрограшний варіант.
- Мовчанка. Хто найдовше просидить мовчки? Зрозуміло що ви. Але щоб не відбити у дитини бажання грати у цю гру, можна піддатися.
- Походи по моїй спині. Відмінний вихід із положення, якщо діти ще маленькі. Таким чином вони вчаться тримати рівновагу, а ви отримуєте масаж спини. Але обережно до таких розваг, якщо у вас є проблеми зі спиною.
- Букви на спині. Один із вас креслить пальцем літери на спині, інший–намагається їх вгадати. У такий спосіб добре і алфавіт вивчати.
2. Рівень «Досвідчені батьки». Тут вже доведеться трохи пофантазувати, але воно того варте.
- Похід. Це стара добра гра у «халабуду» на сучасний манер. Посеред кімнати поставте намет (вігвам), а у ньому вже можна читати, вгадувати літери тощо.
- Гра у лікарню / ресторан / ясла. Візьміть на себе роль пацієнта, відвідувача ресторану або малюка ясельного віку, і нехай ваша дитина вас лікує, розважає або готує для вас смачненьку їжу.
- Салон краси. Можна видати дитині лак для нігтів, гребінці, шпильки, гумки і віддати себе на поталу юному майстрові. До речі, для таких розваг можна придбати спеціальну дитячу косметику, яка є гіпоалергенною і добре змивається водою.
3. Рівень «Експерт». Ці ігри–найвищий пілотаж.
- Диванний монстр. У цю гру найкраще грати з двома або більше дітьми. Відсуньте диван від стіни, розташуйтеся на ньому, а діти нехай бігають колами навколо дивану. Час від часу ричіть, вихоплюйте одного з дітей і лоскочіть його.
- Принеси мені… Ця гра допоможе розвивати у дитини пам’ять та привчатися до порядку. Сядьте на диван і попросіть дитину принести вам що-небудь, наприклад, щось червоне, що-небудь трикутне або схоже на коло. Будьте певні: що б ви не загадали, вам обов’язково що-небудь принесуть. Але це ще не все. Після того, як дитина принесе вам кілька предметів, дайте їй завдання розкласти їх на ті ж самі місця, звідки вона їх дістала.
Звісно, є ще купа варіантів для творчості: малювати картини долонями або стопами, попередньо розфарбувавши їх фарбою; ліпити фігурки із пластиліну; вирізати та клеїти. Або ж можна просто дати можливість дитині погратися самостійно–це, до ечі, дуже добре розвиває кмітливість та самостійність.
Кваченюк Олена Генадіївна
Лікар-педіатр