Медицина for fun
Медицина - наука безмежно цікава. Всі найцікавіші медичні випадки так чи інакше пов'язані з дивом: з чудовими можливостями людського тіла, науки та техніки. Хочемо познайомити з унікальним методом лікування проблем косоокості, астигматизму , короткозорості- віртуальний тренажер.

Терапія VR / віртуальної реальності при амбліопії, косоокості і порушення бінокулярного зору

Здавалося б, віртуальна реальність в силу недосконалості VR-гарнітур повинна навпаки погіршувати зір. Проте VR допомагає впоратися з деякими конкретними захворюваннями очей, наприклад, амбліопії ( «ледаче око»). При цьому захворюванні одне око частково або повністю не задіяне в здоровому процесі. Очі бачать занадто різні картинки, і мозок не може поєднати їх в одну об'ємну. У хворих відсутній бінокулярний зір. Це функціональне порушення зору, при якому око в силу будь-яких причин працює гірше, і мозок перестає приймати від нього сигнали, перекладаючи всю роботу на інше.

Лікувальна терапія проходить у за допомогою шолома віртуальної реальності та ігор, які змушують мозок робити упор на інформацію, що виходить від «ледачого» ока . При цьому VR окуляри (пристрій) показує окремі зображення кожному оку, здійснюючи візуальну стимуляцію слабкого ока і послаблюючи стимуляцію домінуючого ока.

Терапевтичні сеанси можливо отримати і в Клініці і вдома, під дистанційним контролем лікаря.

Рекомендований мінімальний вік - з 6 років, коли розмір і вага шолома дозволяє дитині себе комфортно почувати в процесі тренування. Дорослим пацієнтам можна в будь-якому віці.

Попередньо потрібно пройти діагностику стану очей з метою розробки персональної програми тренувань.

Терапія VR / віртуальної реальності при амбліопії, косоокості і порушення бінокулярного зору
Доліковуємо вушка після отиту. Про застосування пневмомасажу у дорослих і дітей

Пневматичний масаж барабанної перетинки - це процедура, в ході якої в вухо подають потоки високого і низького тиску. Завдяки цьому створюється штучне збудження барабанної перетинки - під дією коливань, що виходять від масажного апарату, вона починає активніше рухатися.

Поліпшується кровообіг і циркуляція рідини. Процедура допомагає відновити еластичність перегородки, покращує її кровообіг, відновлюється еластичність мембрани, тонізує слухову мускулатуру, спайки і рубці на барабанній перетинці заживають швидше.

Ця проста по суті процедура займає від 5 до 10 хвилин. За допомогою спеціального апарату чергується високий і низький тиск повітря, тим самим створюється масажний ефект. Через навушники подаються звукові хвилі різних частот. Вони впливають на слухову трубу і «змушують» її згадати головну функцію - передачу звуку. Звукова хвиля також сприяє виходу рідини, яка могла потрапити в порожнину слухової труби при розвитку ексудативного отиту.

Показання до пневмомасажу барабанної перетинки:

Процедуру рекомендують при хронічних вушних хворобах, що супроводжуються порушенням рухливості барабанної перетинки.

Масаж перетинки вуха потрібен пацієнтам, які:

- часто хворіють отитом і тубоотитом, а також мають ускладнення після запальних процесів у вусі;

- страждають приглухуватістю;

- мають спайки і рубці в середньому вусі;

- перенесли операцію на вусі.

Протипокази:

- гнійний отит;

- гострі періоди захворювань;

- різкі скачки артеріального тиску;

- перфорація барабанної перетинки;

- баротравма.

Масаж барабанної перетинки - це абсолютно безболісний і безпечний метод лікування, який можна виконувати як дорослим, так і дітям з 6 місяців.

Про пневматичний масаж барабанної перетинки варто задуматися в сезон застуд або, якщо у вас періодично закладає вуха, особливо при сяканні. Також він буде корисний людям, у яких утруднене носове дихання через викривлення перегородки.

Доліковуємо вушка після отиту. Про застосування пневмомасажу у дорослих і дітей

Записатися на прийом

Записатися ще до одного спеціаліста

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Написати відгук

Вам зателефонувати?

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Викликати лікаря

Зовсім скоро Ви зможете скористатися розширеним функціоналом запису на прийом онлайн

Лист директору

Ваша заявка успішно надіслана