Здавалося б, віртуальна реальність в силу недосконалості VR-гарнітур повинна навпаки погіршувати зір. Проте VR допомагає впоратися з деякими конкретними захворюваннями очей, наприклад, амбліопії ( «ледаче око»). При цьому захворюванні одне око частково або повністю не задіяне в здоровому процесі. Очі бачать занадто різні картинки, і мозок не може поєднати їх в одну об'ємну. У хворих відсутній бінокулярний зір. Це функціональне порушення зору, при якому око в силу будь-яких причин працює гірше, і мозок перестає приймати від нього сигнали, перекладаючи всю роботу на інше.
Лікувальна терапія проходить у за допомогою шолома віртуальної реальності та ігор, які змушують мозок робити упор на інформацію, що виходить від «ледачого» ока . При цьому VR окуляри (пристрій) показує окремі зображення кожному оку, здійснюючи візуальну стимуляцію слабкого ока і послаблюючи стимуляцію домінуючого ока.
Терапевтичні сеанси можливо отримати і в Клініці і вдома, під дистанційним контролем лікаря.
Рекомендований мінімальний вік - з 6 років, коли розмір і вага шолома дозволяє дитині себе комфортно почувати в процесі тренування. Дорослим пацієнтам можна в будь-якому віці.
Попередньо потрібно пройти діагностику стану очей з метою розробки персональної програми тренувань.
Пневматичний масаж барабанної перетинки - це процедура, в ході якої в вухо подають потоки високого і низького тиску. Завдяки цьому створюється штучне збудження барабанної перетинки - під дією коливань, що виходять від масажного апарату, вона починає активніше рухатися.
Поліпшується кровообіг і циркуляція рідини. Процедура допомагає відновити еластичність перегородки, покращує її кровообіг, відновлюється еластичність мембрани, тонізує слухову мускулатуру, спайки і рубці на барабанній перетинці заживають швидше.
Ця проста по суті процедура займає від 5 до 10 хвилин. За допомогою спеціального апарату чергується високий і низький тиск повітря, тим самим створюється масажний ефект. Через навушники подаються звукові хвилі різних частот. Вони впливають на слухову трубу і «змушують» її згадати головну функцію - передачу звуку. Звукова хвиля також сприяє виходу рідини, яка могла потрапити в порожнину слухової труби при розвитку ексудативного отиту.
Показання до пневмомасажу барабанної перетинки:
Процедуру рекомендують при хронічних вушних хворобах, що супроводжуються порушенням рухливості барабанної перетинки.
Масаж перетинки вуха потрібен пацієнтам, які:
- часто хворіють отитом і тубоотитом, а також мають ускладнення після запальних процесів у вусі;
- страждають приглухуватістю;
- мають спайки і рубці в середньому вусі;
- перенесли операцію на вусі.
Протипокази:
- гнійний отит;
- гострі періоди захворювань;
- різкі скачки артеріального тиску;
- перфорація барабанної перетинки;
- баротравма.
Масаж барабанної перетинки - це абсолютно безболісний і безпечний метод лікування, який можна виконувати як дорослим, так і дітям з 6 місяців.
Про пневматичний масаж барабанної перетинки варто задуматися в сезон застуд або, якщо у вас періодично закладає вуха, особливо при сяканні. Також він буде корисний людям, у яких утруднене носове дихання через викривлення перегородки.